UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Nadpis Letní herecká škola

Letní filmová herecká škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který účastníky připraví na všechny složky práce u filmu. Pracovat se bude v malých filmových štábech pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky. Mezi našimi lektory je i známý herec a režisér Tomáš Magnusek.

Veselé okamžiky z natáčení filmu Krteček
Veselé okamžiky z natáčení filmu Krteček
Herecký výkon v dabingovém studiu
Herecký výkon v dabingovém studiu
Své zkušenosti účastníkům Ambroziády předal i Petr Kostka
Své zkušenosti účastníkům Ambroziády předal i Petr Kostka

JAK FILMOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do štábů po maximálně 15ti lidech. Každý štáb má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Hlavním cílem kurzu je natočení vlastního filmu, který účastníci vymyslí, natočí, zahrají si v něm a postprodukčně ho zpracují (střih, zvuk, hudba, titulky, plakát atd.)
Poslední den kurzu proběhne veřejná premiéra natočeného filmu pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM FILMOVÉ ŠKOLY

Účastníci Letní filmové školy Ambrozia mají tyto předměty:

Filmové herectví
Mezi divadelním a filmovým herectvím je podstatný rozdíl, což si v tomto předmětu uvědomíte. Projdete si cvičným filmovým castingem. A lektor vám poradí, jak nejlépe ztvárnit roli, kterou budete v připravovaném filmu hrát.

Filmová tvorba
V rámci tohoto předmětu se budete věnovat nejprve výběru námětu a tvorbě scénáře. Dále si prakticky vyzkoušíte produkční složku natáčení (kamera, režie, skript, zvuk, tvorba natáčecího plánu atd.). Následovat bude postprodukční složka, v rámci které se naučíte upravovat natočený materiál do výsledné podoby (střih, zvuk, hudba, titulky, propagace filmu atd.)

Dabing
V rámci tvorby vašeho filmu se dostanete i do dabingového studia, kde budete předabovávat některé pasáže snímku. Vyzkoušíte si jak hereckou práci v dabingu, tak technickou.

Poznámka k výuce: Specializace filmové školy (a velká hodinová dotace na projekty) je výhodná pro starší účastníky, kteří už mají jasno, že herectví je jejich cíl. Naopak – děti mladší 12 let nebudou mít rozvrh tak úzce specializovaný a budou se moci setkat i s dalšími uměleckými obory. Zkusit si toho co nejvíce, aby se mohly specializovat v dalších letech. Takže pokud se přihlásíte na tuto školu, děti mladší 12 let se stejně setkají formou ochutnávky i s předměty jiných škol.


Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Herec Tomáš Töpfer
Spoustu cenných rad přivezl našim mladým hercům Tomáš Töpfer

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální herci a režiséři. Mnohé budete znát i z televizních obrazovek.
Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI HERCI

Stalo se už tradicí, že na filmovou školu přijíždějí slavní herci a režiséři, kteří s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Tomáš Savka nebo Tomáš Magnusek.
DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Letní filmové škole Ambrozia vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu a nebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Naše účastnice Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Natáčení filmu Jedlíci
Loni v létě jsme se stali účastníky natáčení filmu Jedlíci
Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Naše účastnice Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde až 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů. I on sám bude na Letní filmové škole vyučovat hlavní předmět „Filmová tvorba“.

Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (http://herecka-skola.webnode.cz)
Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci filmové školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

Pohled na rozlehlou budovu gymnázia v Bohosudově
Pohled na rozlehlou budovu gymnázia v Bohosudově

KDE FILMOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Letní filmová škola Ambrozia proběhne v moderně vybavených prostorách gymnázia v Bohosudově (nedaleko Ústí nad Labem). Účastníci zde budou pracovat v sále s pódiem, ve dvou hereckých zkušebnách, střižně a v dabingovém studiu. Škola se nachází v bývalých vojenských kasárnách, takže v okolí školy jsou rozsáhlá nádvoří – ideální exteriéry pro natáčení. Čeká nás i venkovní posezení u grilu.ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na filmové škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni v upravených školních třídách přímo v budově gymnázia. Strava je přímo v místě - formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

Pro natáčení sci-fi filmu Experiment jsme vytvořili masku
Pro natáčení sci-fi filmu Experiment jsme vytvořili masku
Pracujeme s profesionální filmovou technikou
Pracujeme s profesionální filmovou technikou

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


ZAČÁTEK A KONEC FILMOVÉ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 v budově školy (mapa a popis cesty) Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 3500,- Kč..

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou levnější než herecké kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.
Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na herecké škole naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Facebook vs. realita - Film, který vznikl na Letní Ambroziádě 2010 pod vedením Ondřeje Hejny se stal už legendou. Na youtube ho shlédlo téměř 5 miliónů lidí.

Krysařka - Film, který vznikl v létě 2012 pod vedením Tomáše Hrona a Marie Kadlecové.

Němý svědek - Na emotivních hereckých výkonech našich účastníků stojí film o šikaně Němý svědek, který vznikl pod vedením lektora Lukáše Kladníčka


Další desítky filmů z minulých let najdete ZDE


Letníní filmová škola

Těšíme se na vás !