UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Nadpis Letní herecká škola

Letní herecká škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který účastníky připraví na všechny složky herecké práce – pro divadlo, film, televizi i dabing. Pracovat se bude v malých skupinkách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová známá z muzikálů a seriálů Ulice, Ordinace a Terapie
Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová
Herecká práce v dabingovém studiu
Herecká práce v dabingovém studiu
Herecká práce v dabingovém studiu
Účastníci herecké školy Ambrozia v představení Amadeus
O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem
O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem

JAK HERECKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech zhruba stejného věku. Každá třída pak má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků.
Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, Talent show, Partička, StarDance atd.) a návštěvy známých osobností.


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM HERECKÉ ŠKOLY

Účastníci Letní herecké školy Ambrozia mají tyto předměty:

Divadelní projekt
Předmět vás naučí základní divadelní a herecké zákonitosti. Pod vedením lektora budete tvořit vlastní divadelní představení.

Divadelní improvizace
Populární divadelní disciplína není tak lehká, jak vypadá. Improvizace má svá pevná pravidla. V rámci tohoto předmětu si je osvojíte a vyzkoušíte na několika improvizačních technikách.

Filmové herectví
Mezi divadelním a filmovým herectvím je podstatný rozdíl, což si v tomto předmětu uvědomíte. Zahrajete si v krátkém filmu a vyzkoušíte si, jak probíhá filmový casting.

Dabingové herectví
V profesionálním dabingovém studiu si vyzkoušíte, jaké to je propůjčit svůj hlas jinému herci.

Hlasová a pohybová výchova
Hlas a tělo jsou základní pracovní nástroje každého herce. Budeme je zdokonalovat pomocí různých cvičení každé ráno v půlhodinové rozcvičce.

Poznámka k výuce: Specializace herecké školy (a velká hodinová dotace na projekty) je výhodná pro starší účastníky, kteří už mají jasno, že herectví je jejich cíl. Naopak - děti mladší 12 let nebudou mít rozvrh tak úzce specializovaný a budou se moci setkat i s dalšími uměleckými obory. Zkusit si toho co nejvíce, aby se mohly specializovat v dalších letech. Takže pokud se přihlásíte na tuto školu, děti mladší 12 let se stejně setkají formou ochutnávky i s předměty jiných škol.


Jednou z našich stálých lektorek je i muzikálová hvězda Míša Doubravová
Naše stálá lektorka je i muzikálová hvězda Míša Doubravová
Herec Petr Kostka
Své zkušenosti účastníkům Ambroziády předal i Petr Kostka

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou lektoři, kteří jsou odborníci ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální divadelní herci. Mnohé budete znát i z televizních obrazovek.
Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI HERCI

Stalo se už tradicí, že na hereckou školu přijíždějí slavní herci, kteří s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Tomáš Savka a další.


DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Letní herecké škole Ambrozia vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu a nebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Naše účastnice Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Naše účastnice Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Lektor herectví Marek Dobrodinský pracuje na roli s účastnicí kurzu
Lektor herectví Marek Dobrodinský pracuje na roli s účastnicí kurzu
Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (http://herecka-skola.webnode.cz)
Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci herecké školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou ucházet o pozici tzv. eléva ve statutárních divadlech, mohou se registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde přes 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů a sdílíme je na facebooku.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů.

Budova ZŠ Pouchov
Budova ZŠ Pouchov, je už od roku 2005 celoročním sídlem Ambrozie
Výuka probíhá i venku v altánku
Výuka probíhá i venku v altánku

KDE HERECKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Letní herecká škola Ambrozia proběhne v Hradci Králové, v budově základní školy Pouchov.
Budova disponuje divadelním sálem s profesionální zvukovou a světelnou technikou. Výuka bude dále probíhat v několika zkušebnách a dabingovém studiu.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na herecké škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených školních třídách. Spát budou ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Děti do 15 let lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení, oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


Práce s maskou
Práce s maskou
Katka a radek v představení Křik
Katka a radek v představení Křik

ZAČÁTEK A KONEC HERECKÉ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 (mapa a popis cesty) Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ HERECKÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 3500,- Kč..

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou levnější než herecké kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.
Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na herecké škole naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Facebook vs. realita - Film, který vznikl na Letní Ambroziádě 2010 pod vedením Ondřeje Hejny se stal už legendou. Na youtube ho shlédlo téměř 5 miliónů lidí.

Krysařka - Film, který vznikl v létě 2012 pod vedením Tomáše Hrona a Marie Kadlecové.

Němý svědek - Na emotivních hereckých výkonech našich účastníků stojí film o šikaně Němý svědek, který vznikl pod vedením lektora Lukáše Kladníčka
Matka a syn - Záznam divadelního představení Matka a syn, které vzniklo v rámci výuky divadelního herectví v létě 2011 pod vedením lektorky Andrey Simonidesové
Vyšší princip - Ukázka z divadelního představení Vyšší princip, které s účastníky herecké školy připravil v roce 2011 lektor Lukáš Kobrle
Dabing Krok za Krokem. - Minulé léto si vyzkoušeli účastníci herecké školy nadabovat jednu epizodu známého seriálu Krok za Krokem. Lektorem byl dabér a moderátor TV Nova Petr Srna.Těšíme se na vás !

Děkovačka