UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Nadpis Letní herecká škola

Letní muzikálová škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který účastníky seznámí s prací muzikálového herce v celé její komplexnosti. V malých skupinkách budete pod vedením zkušených lektorů pracovat na rozvoji svých schopností: hereckých, pěveckých i pohybových. Během týdne připravíte vlastní muzikál. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová známá z muzikálů a seriálů Ulice, Ordinace a Terapie
Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová
Hodiny herecké improvizace pod vedením Jany Machlíkové
Hodiny herecké improvizace pod vedením Jany Machlíkové
Výrazový tanec
Výrazový tanec

JAK MUZIKÁLOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech zhruba stejného věku. Každá třída pak má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MUZIKÁLOVÉ ŠKOLY

Účastníci Letní muzikálové školy Ambrozia mají tyto předměty:

Divadelní herectví
Předmět vás naučí základní divadelní a herecké zákonitosti. Teoretické poznatky pak uplatníte v praxi – při přípravě muzikálu.

Hlasová výchova a zpěv
Jedním z hlavních pracovních nástrojů většiny herců (a hlavně těch muzikálových) je jejich hlas. Hlasová výchova vás naučí správně dýchat, tvořit hlas a umět ho využívat v různých polohách. Dále se naučíte mluvit a zpívat na mikrofon.

Scénický tanec
Každý dobrý muzikál nabízí divákům i úchvatné taneční a pohybové choreografie. Často jsou mnohem jednodušší než vypadají. Naučíte se cítit hudbu a pod vedením lektora vytvoříte pohybovou složku vašeho muzikálu.

Poznámka k výuce:
Specializace muzikálové školy (a velká hodinová dotace na projekty) je výhodná pro starší účastníky, kteří mohou v rámci svého projektu proniknout více pod povrch.
Naopak - děti mladší 12 let nebudou mít rozvrh tak úzce specializovaný a budou se moci setkat i s dalšími uměleckými obory. Zkusit si toho co nejvíce, aby se mohly specializovat v dalších letech. Takže pokud se přihlásíte na tuto školu, děti mladší 12 let se stejně setkají formou ochutnávky i s předměty jiných škol.
Zpěv na mikrofon není žádná legrace... Učit vás ho bude třeba muzikálová herečka Míša Doubravová
Zpěv vás bude učit třeba muzikálová herečka Míša Doubravová
Lektorka Leona Černá na hodině muzikálového herectví
Lektorka Leona Černá na hodině muzikálového herectví

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální muzikáloví herci jako jsou: Míša Doubravová, Leona Černá, Tomáš Savka a další.
Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI HERCI

Stalo se už tradicí, že na muzikálovou školu přijíždějí slavní herci, kteří s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Tomáš Savka a další.


Herec Ondřej Vetchý na společné fotce na pódiu jihlavského gymnázia
Herec Ondřej Vetchý na společné fotce na pódiu jihlavského gymnázia
Taneční scéna v muzikálu Amerika
Taneční scéna v muzikálu Amerika
Lektor Petr Macháček v představení divadla Semafor
Lektor Petr Macháček v představení divadla Semafor

DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Letní muzikálové škole Ambrozia vám může otevřít dveře do profesionálního uměleckého světa nebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (http://herecka-skola.webnode.cz)
Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci herecké školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou ucházet o pozici tzv. eléva ve statutárních divadlech, mohou se registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde až 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů.


Budova gymnázia
Budova gymnázia

KDE MUZIKÁLOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Letní muzikálová škola Ambrozia proběhne v prostorách gymnázia Františka Křižíka. Účastníci zde budou pracovat ve velkém sále s pódiem, ve dvou hereckých zkušebnách a v dabingovém studiu. K dispozici bude i venkovní dvůr pro trávení volného času, sporty a opalování. Čeká nás i venkovní posezení u grilu a koupání.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na muzikálové škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni v upravených školních třídách po cca 15ti lidech. Strava je přímo v budově - formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


I ti nejmladší si muzikálové základy opravdu užívají
I ti nejmladší si muzikálové základy opravdu užívají
O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem
O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem
Záběr z muzikálu Popelka
Záběr z muzikálu Popelka

ZAČÁTEK A KONEC MUZIKÁLOVÉ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 v budově školy (mapa a popis cesty) Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ MUZIKÁLOVÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 3500,- Kč..

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než herecké kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.
Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na herecké škole naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Muzikál "Bábušky" - Režisérka Národního divadla a pedagožka pardubické konzervatoře Karla Staubertová připravila s dívčí třídou v Přerově (2012) muzikál Bábušky, který si svou nadsázkou i finálním tanečním číslem získal nadšený potlesk diváků.

Vánoční muzikálová dílna - Autorský Vánoční muzikál v Hradci Králové pod vedení studentky Vyšší odborné školy herecké Kateřiny Hradílkové (2011)

Muzikál "Tajemství"( - Autorský muzikál Tajemství. Známé melodie a originální texty, které vytvořili sami účastníci pod vedením zpěvačky skupiny Kapky Andrey Simonidesové (2012)

Muzikál "America" - Leonard Bernstein a jeho slavná klasika Amerika v podání muzikálové třídy pod režií Karly Staubertové (2012)

Muzikál "Karkulka" - Zkouška muzikálu Karkulka a nejmladší skupina pod vedením herce Národního a Karlínského divadla Petra Macháčka (2011)

Dramatická situace - Základy herecké práce a scénického pohybu v ukázce z Jihlavy (2012) pod vedením herce Horáckého divadla Zdeňka Stejskala

"Miluju a maluju" - Taneční choreografie na píseň „Miluju a maluju“. S nejmladší skupinou v Přerově připravila lektorka Kateřina Hradílková.

Divadelní Improvizace - Taneční muzikál mladičkých herců (2012)Letní herecká škola
Těšíme se na vás !