UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Nadpis Letní herecká škola

Letní taneční škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který účastníky seznámý s moderním (street dance, hip hop) i scénickým tancem. Pracovat se bude v malých skupinkách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

Lenka Šubrtová a Marek Fielder s taneční třídou
Lenka Šubrtová a Marek Fielder s taneční třídou
Taneční choreografie využitá v autorském muzikálu Retro Ego pod vedením Andrey Simonidesové
Taneční choreografie využitá v autorském muzikálu Retro Ego
Taneční improvizace ve dvojicích
Taneční improvizace ve dvojicích

JAK TANEČNÍ ŠKOLA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech. Každá třída má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory.
Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TANEČNÍ ŠKOLY

Účastníci Letní taneční školy Ambrozia mají tyto předměty:

Moderní tanec
Účastníci se seznámí se základními tanečními prvky street dance a hip hop. Dle zájmu účastníků a zaměření lektora proběhne i ochutnávka dalších tanečních stylů. V rámci předmětu proběhne příprava tanečního vystoupení.

Výrazový tanec
V posledních letech velmi populární taneční disciplína, která využívá pohybové variace získané z mnoha tanečních stylů a jejím hlavním cílem je vyjadřování tématu pomocí pohybu (využití tance jako výrazového prostředku, který přenáší k divákům určité téma). Předmět povede k většímu přemýšlení o tanečním umění.

Natáčení videoklipu
Taneční videoklip bude jednak pěknou vzpomínkou na Letní taneční školu, ale také seznámí účastníky se specifiky tance pro filmovou kameru.

Poznámka k výuce:
Specializace taneční školy (a velká hodinová dotace na projekty) je výhodná pro starší účastníky, kteří už mají jasno, že tancování je jejich cíl. Naopak - děti mladší 12 let nebudou mít rozvrh tak úzce specializovaný a budou se moci setkat i s dalšími uměleckými obory. Zkusit si toho co nejvíce, aby se mohly specializovat v dalších letech. Takže pokud se přihlásíte na tuto školu, děti mladší 12 let se stejně setkají formou ochutnávky i s předměty jiných škol.


Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová známá z muzikálů a seriálů Ulice, Ordinace a Terapie
Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová
Při tanečních zkouškách se dá užít i spousta legrace
Při tanečních zkouškách se dá užít i spousta legrace
Při některých tanečních sestavách využíváme i kostýmy
Při některých tanečních sestavách využíváme i kostýmy
Zvedačka na taneční škole v Hradci Králové
Zvedačka na taneční škole v Hradci Králové

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z HAMU, DAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální tanečníci například s taneční skupiny BDS Academy Praha, T-bass Hradec Králové, TS Olivek a další.
Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI OSOBNOSTMI

Stalo se už tradicí, že na taneční školu přijíždějí slavné osobnosti, které s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Tomáš Savka a další.


DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Letní taneční škole Ambrozia vám může otevřít dveře do profesionálního uměleckého světa nebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké umělecké školy.

Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (http://herecka-skola.webnode.cz)
Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci taneční školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde až 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů. I on sám bude na Letní filmové škole vyučovat hlavní předmět „Filmová tvorba“.


Budova ZŠ Pouchov
Budova ZŠ Pouchov, je už od roku 2005 celoročním sídlem Ambrozie
Výuka probíhá i venku v altánku
Výuka probíhá i venku v altánku

KDE TANEČNÍ ŠKOLA PROBÍHÁ

Letní taneční škola Ambrozia proběhne v Hradci Králové, v budově základní školy Pouchov. Budova disponuje divadelním sálem s profesionální zvukovou a světelnou technikou. Výuka bude dále probíhat v několika zkušebnách a dabingovém studiu.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na taneční škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených školních třídách. Spát budou ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


Výuka tance pod vedením Vojty Koutníka
Výuka tance pod vedením Vojty Koutníka

ZAČÁTEK A KONEC TANEČNÍ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 (mapa a popis cesty) Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ TANEČNÍ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 3500,- Kč..

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než herecké kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.
Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na herecké škole naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Síla lidskosti - Taneční videoklip „Síla lidskosti“ z Taneční školy 2013 v Chorvatské Istrii.

Školní léta - Taneční videoklip z 1. turnusu Taneční školy 2013, který natočili účastníci pod vedením lektorky Lenky Šubrtové a Nikoly Krejčové.

Taneční vystoupení "Ufoni" - Taneční vystoupení „Ufoni“ z léta 2011 v Hradci Králové.

MITODOFIBADEEVLILUKA - Tento videoklip sice není úplně tanečně nápaditý, ale jednoduchý taneční styl vytvořili samotní účastníci a stal se hitem celého 2. turnusu v Chorvatsku 2012.

Další desítky filmů z minulých let najdete ZDELetní taneční škola
Těšíme se na vás !