UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Podzimní herecká škola
AMBROZIA 2014
(25. -29. 10. 2014)

Podzimní herecká škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který probíhá o podzimních prázdninách. Kurz účastníky připraví na všechny složky herecké práce – pro divadlo, film, televizi i dabing. Pracovat se bude v malých skupinách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová známá z muzikálů a seriálů Ulice, Ordinace a Terapie
Mezi naše lektorky patří i Míša Doubravová
Hodiny herecké improvizace pod vedením Jany Machlíkové
Hodiny herecké improvizace pod vedením Jany Machlíkové
Herecká práce v dabingovém studiu
Herecká práce v dabingovém studiu

JAK HERECKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech zhruba stejného věku. Každá třída pak má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také spousta zábavných večerních programů (Talent show, Návštěva VIP hostů, diskotéka, Partička, Grilování atd.)


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM HERECKÉ ŠKOLY

Účastníci Podzimní herecké školy Ambrozia mají tyto předměty:

Divadelní herectví
V rámci tohoto hlavního předmětu připravíte pod režijním vedením lektora divadelní představení. Osvojíte si zákonitosti práce v divadle.

Divadelní improvizace
V posledních letech velmi populární divadelní disciplína (i díky pořadu Partička) není tak lehká, jak vypadá. Improvizace má svá pevná pravidla. V rámci předmětu si je osvojíte a vyzkoušíte na několika improvizačních technikách.

Filmové herectví
Mezi divadelním a filmovým herectvím je podstatný rozdíl, což si v tomto předmětu uvědomíte. Zahrajete si v krátkém filmu, při jeho postprodukci využijete i dabingového studia.

Hlasová výchova
Jedním z hlavních pracovních nástrojů většiny herců je jejich hlas. Hlasová výchova vás naučí správně dýchat, tvořit hlas a umět ho využívat v různých polohách.


Jednou z našich stálých lektorek je i muzikálová hvězda Míša Doubravová
Naše stálá lektorka je i muzikálová hvězda Míša Doubravová
Herec Tomáš Töpfer
Spoustu cenných rad přivezl našim mladým hercům Tomáš Töpfer

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální divadelní herci. Mnohé budete znát i z televizních obrazovek. Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI HERCI

Stalo se už tradicí, že na hereckou školu přijíždějí slavní herci, kteří s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba Petr Kostka, Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Tomáš Magnusek, Lumír Olšovský a další.


DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Podzimní herecké škole Ambrozia vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu anebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Naše účastnice Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Naše účastnice Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde více než 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně, si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů.

Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (Podrobnosti ZDE) Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci herecké školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

KDE HERECKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Podzimní herecká škola Ambrozia proběhne v tradičním sídle naší agentury v Hradci Králové v budově ZŠ Pouchov.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na herecké škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených školních třídách. Spát budou ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem
O Tomáše Savku byl na Letní ambroziádě 2012 velký zájem
Katka a radek v představení Křik
Katka a radek v představení Křik

ZAČÁTEK A KONEC HERECKÉ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v sobotu 25. 10. mezi 10,00 a 10,30 (mapa a popis cesty). Závěrečný galaprogram, na který jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu ve středu 29.10. od 14.00 do cca 17.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ PODZIMNÍ HERECKÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 2 990,- Kč

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte, pokrývá pouze náklady na realizaci akce. Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na našich akcích naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit. Čím více se kurz blíží, tím cena kurzu stoupá kvůli našim investicím do reklamy na nábor nových klientů. Pokud už o nás víte, neplaťte za reklamy, nenechávejte přihlášky na poslední chvíli a ušetřete slušné peníze.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Facebook vs. realita - Film, který vznikl na Letní Ambroziádě 2010 pod vedením Ondřeje Hejny se stal už legendou. Na youtube ho shlédlo téměř 5 miliónů lidí.
Nenaplněná jízda - Film, který vznikl na loňské Podzimní Ambroziádě 2013 pod vedením Lukáše Kladníčka.
Němý svědek - Na emotivních hereckých výkonech našich účastníků stojí film o šikaně Němý svědek, který vznikl pod vedením lektora Lukáše Kladníčka
První s otazníkem - Záznam divadelního představení První s otazníkem, které vzniklo v rámci výuky divadelního herectví na Podzimní Ambroziádě 2013 pod vedením lektorky Nikoly Krejčové.
Vyšší princip - Ukázka z divadelního představení Vyšší princip, které s účastníky herecké školy připravil v roce 2011 lektor Lukáš Kobrle
Workshop Dabingu - V letošním roce na Letní Ambroziádě 2014 si vyzkoušeli účastníci herecké školy nadabovat část ze seriálu Přátelé. Lektorem byl zkušený lektor Jiří Šalomoun.Těšíme se na vás !