UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Podzimní moderátorská škola
AMBROZIA 2014
(25. - 29. 10. 2014)

Podzimní moderátorská škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který probíhá o podzimních prázdninách. Kurz je pro zájemce o televizní a rozhlasové moderování. Pracovat se bude v malých skupinách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

JAK MODERÁTORSKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Jedna z moderátorek našeho internetového ráadia ve studiu
Jedna z moderátorek našeho internetového ráadia ve studiu

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech zhruba stejného věku. V těchto skupinách pak pracují na několika projektech pod vedením lektorů. Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace výsledků práce. Během týdne čeká účastníky také spousta zábavných večerních programů (Talent show, Návštěva VIP hostů, diskotéka, Partička, Grilování atd.)


S plným zápalem na lekci dabingu
S plným zápalem na lekci dabingu
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Účastníci mají možnost seznámit se s profesionální technikou

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MODERÁTORSKÉ ŠKOLY

Účastníci Podzimní moderátorské školy Ambrozia mají tyto předměty:

* Hlasová výchova, práce s mikrofonem
* Moderování živých akcí
* Rozhlasové moderování
* Televizní moderování


Naše lektorka Lucie Chytilová, kterou znáte z hlavních zpráv TV Prima
Lektorka Lucie Chytilová, kterou znáte z hlavních zpráv TV Prima
Návštěvu přislíbily i hvězdy Frekvence1 Těžkej Pokondr!
Návštěvu přislíbily i hvězdy Frekvence1 Těžkej Pokondr!

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří pracují v předních českých médiích (Česká televize, Český rozhlas, TV Prima, TV Nova). Naši lektoři mají odborné vysokoškolské vzdělání a pedagogickou praxi. Během kurzu se účastníci setkají i s mediálně známými osobnostmi, které k nám přijíždějí na návštěvy. V minulých letech třeba moderátorské duo Těžkej Pokondr nebo herci Ondřej Vetchý, Petr Kostka, Miloslav Majzlík.


CERTIFIKÁT O ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Účastníci taneční školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.


KDE MODERÁTORSKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Podzimní filmová škola Ambrozia proběhne v budově jihlavského gymnázia. Pro naše potřeby tu vznikne provizorní divadelní sál, pracovat se bude i v několika zkušebnách, v dabingovém studiu a závěrečné prezentace proběhnou v nedalekém profi sále DIOD.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na moderátorské škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených školních třídách. Spát budou ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


Na exkurzy ve studiu Českého rozhlasu
Na exkurzy ve studiu Českého rozhlasu

ZAČÁTEK A KONEC PODZIMNÍ FILMOVÉ ŠKOLY

Doprava je individuální. Nástup je v sobotu 25. 10. mezi 10,00 a 10,30 (mapa a popis cesty). Závěrečný galaprogram, na který jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu ve středu 29. 10. od 14.00 do cca 17.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ MODERÁTORSKÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 2 990,- Kč

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce. Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na našich akcích naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit. Čím více se kurz blíží, tím cena kurzu stoupá kvůli našim investicím do reklamy na nábor nových klientů. Pokud už o nás víte, neplaťte za reklamy, nenechávejte přihlášky na poslední chvíli a ušetřete slušné peníze.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Minuty z Letní Ambroziády 2012 - Mladí moderátoři točili každý den pobytu aktuální zprávy nabité informacemi a zajímavými rozhovory. Tento díl obsahuje i rozhovor s Tomášem Savkou. Moderátorskou třídu vedla moderátorka Českého rozhlasu Klára Němečková.

Anketa o NEJ lektora na letní Ambroziádě 2012 - Moderátor TV Nova a rádia Bonton Petr Srna připravil loni s moderátorskou třídou zajímavý výzkum oblíbenosti lektorů. Všichni se u toho docela pobavili.

Minuty z Letní Ambroziády 2012 - Mladí moderátoři v rámci pořadu Minuty Ambroziády vyzpovídali i lektora – režiséra Tomáše Magnuska (filmy: Bastardi, Školní výlet, Pamětnice atd.)

Letní Ambroziáda 2012- Moderace "Domaželické kukátko" - Jedna z mladších moderátorských skupin loni v Domažlicích vyzpovídala herečku Míšu Doubravovou a zpěvačku Leonu Černou.

Letní Ambroziáda 2011- Step by step (Dabing) - Minulé léto si vyzkoušeli účastníci nadabovat jednu epizodu známého seriálu Krok za Krokem. Lektorem byl dabér a moderátor TV Nova Petr Srna.

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2012 - Reportáže se natáčely každý den i na zahraničních turnusech. Tady je ukázka moderace z loňského Chorvatska…


Letníní moderátorská škola

Těšíme se na vás !