UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.


Jaro Chorvatsko Jaro Chorvatsko Jaro Chorvatsko

TURNUS

TERMÍN

LOKALITA

CENA

KAPACITA

PŘIHLÁŠKA

1.

18.7. - 27.7.2014

Chorvatsko
Istrie

6990,- Kč

40

ZDE
(v elektronické
přihlášce zvolíte,
o jaký turnus
máte zájem)

2.

25.7. – 3.8.2014

40

3.

1.8. – 10.8.2014

40

4.

8.8. - 17.8. 2014

40

5.

15.8. – 24.8.2014

40

6.

22.8. – 31.8.2014

40Letní turnusy u moře proběhají stejně jako v minulých letech na slunném chorvatském poloostrově Istrie. Kromě koupání, relaxace a plážových her a sportů nás čeká i práce na uměleckých projektech a skvělé večerní programy. Účastníci si budou moci volit mezi hereckým, filmovým, muzikálovým, tanečním nebo moderátorským zaměřením. Hlásit se mohou zájemci ve věku od 8 do 18 let.

Závody na člunech
Závody na člunech
Do Chorvatska nás veze už druhým rokem spolehlivý dopravce.
Do Chorvatska nás veze už druhým rokem spolehlivý dopravce
Cesta do Chorvatska trvá jen 12 hodin a utíká rychle
Cesta do Chorvatska trvá jen 12 hodin a utíká rychle

JAK LETNÍ POBYT U MOŘE PROBÍHÁ

…aneb otázky a odpovědi


Kdo s námi může jet?

Turnusy u moře jsou určeny pro děti a teenagery od 8 do 18 let se zájmem o umění. Po celý pobyt budou účastníci v oddílech podle věku. Program se přizpůsobuje potřebám všech věkových kategorií.


Jak do Chorvatska pojedeme?

Do Chorvatska jedeme společně luxusním klimatizovaným autobusem, který nám stejně jako loni zajišťuje společnost CDS Náchod. Vybrat si můžete ze 4 nástupních míst: Praha, Hradec Králové, Brno a Bratislava. Cesta trvá asi 12 hodin.


Kam přesně jedeme?

Již třetím rokem jedeme na stejné místo. Istrijský poloostrov se nachází v nejsevernější části chorvatského pobřeží. Istrie patří vůbec k nejnavštěvovanějším oblastem Chorvatska. My budeme bydlet v chatkách v kempu Pineta, který je kousek od rybářského městečka Fažana.


Jaké umělecké obory se v Chorvatsku můžeme učit?

Účastníci si už v přihlášce označí, zda je baví více divadlo, film, muzikál, tanec nebo moderování. V těchto oborech se budou vzdělávat pod vedením lektorů formou praktické práce na projektech.


S pořádnou kamerou do vody jdou jen ti odvážní
S pořádnou kamerou do vody jdou jen ti odvážní
Čeká nás i tradiční výlet lodí Ulika
Čeká nás i tradiční výlet lodí Ulika
Večerní výlet do Puly. Prohlídka kolosea i s výkladem
Večerní výlet do Puly. Prohlídka kolosea i s výkladem

Jaký bude v Chorvatsku další program?

Kromě práce na uměleckých projektech nás čekají také tradiční letní aktivity (koupání, opalování, míčové hry, závody na člunech, petangue, badminton, stavění hradů, výlety atd.). Večerní programy budou hlavně umělecké – Partička, Talentshow, Ambroziádní videostop, Stardance, venkovní kino, návštěva festivalu ve Fažaně a poslední večer nás čeká skvělá diskotéka u moře.


Pojedeme na nějaké výlety?

V nabídce jsou dva fakultativní výlety. Jeden večerní do historického města Pula s prohlídkou kolosea a návštěvou trhů. Druhý výlet je plavba lodí s fishpiknikem a koupáním na ostrově. Oba výlety jsou vyzkoušené a díky množstevní slevě budou pro naši skupinu velmi finančně výhodné.


Kdo se o nás bude starat?

Na všechny turnusy jedou zkušení hlavní vedoucí, kteří mají odpovídající vzdělání a pedagogickou praxi. Nejsou v lokalitě poprvé, takže dovedou správně vyhodnotit její možnosti i případná rizika. Pedagogický personál je složen výhradně z lidí, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Dětem je po celý pobyt k dispozici i náš zdravotník.


Jak to vypadá v kempu?

Pineta je spíše menší kemp, který je zhruba ze třetiny obsazen českými klienty. Naše chatky jsou umístěny výhodně na kraji kempu a jsou kryty borovicovým lesem. Od chatek do moře je to asi 70 metrů. V kempu je obchůdek se základními potravinami. K dispozici je nám betonové hřiště na fotbal či basketbal, hřiště na plážový volejbal a na badminton, pingpongové stoly a minigolf.


Pózujeme u našich chatiček
Pózujeme u našich chatiček
Kouzelný západ slunce u našeho mola
Kouzelný západ slunce u našeho mola
Čerstvá ryba na grilu, geniální salát a bylinky - to vže na lodi konzumováno
Čerstvá ryba na grilu, geniální salát a bylinky

Jaké jsou pláže a moře?

Pláže jsou převážně oblázkové a přecházející v prostorné travnaté plochy, s pozvolným vstupem do moře nebo lze využít dvě mola se žebříky, které vedou do hlubší vody. Na plážích se nacházejí sprchy. Stejně jako v Chorvatsku téměř všude, i zde jsou potřeba boty do vody. Ježci tu sice nejsou, ale po kamenitém dnu se jde v botách lépe.


Kde budeme bydlet?

Ubytování je zajištěno v dřevěných chatách. Ty mají celkem tři místnosti, přičemž v každé jsou 2 – 3 lůžka. Do chat je zavedena el. energie (běžné koncovky zásuvek). Každá chata je vybavena nádobím a ledničkou. Sociální zařízení (WC, sprchy, umývárny s teplou i studenou vodou) jsou společné a jsou zhruba 50 metrů od chatek.


Jak je zajištěno stravování?

Stravování je formou plné penze. Po předloňských zkušenostech z Itálie (ne všechny děti jedly místní jídla), budeme mít stejně jako loni českého kuchaře, který bude vařit speciálně pro naší skupinu.


Kdy přesně do Chorvatska odjíždíme a kdy se vracíme?

Odjezd do Chorvatska je vždy v pátek ve večerních hodinách (dle místa nástupu). Návrat je vždy následující víkend v neděli v brzkých ranních hodinách (dle místa výstupu). Přesné a aktuální propozice k odjezdu Vám budou zaslány mailem asi 14 dní před začátkem pobytu.


Natáčení filmu na lodi
Natáčení filmu na lodi
A jdem se potápět
A jdem se potápět
Hrajeme petangue
Hrajeme petangue

Co si vzít s sebou?

Do autobusu je dobré si vzít cestovní tašku nebo kufr a malé příruční zavazadlo. Nezapomeňte přibalit občanský průkaz nebo cestovní pas. Sami si musíte zajistit cestovní pojištění do zahraničí a potvrzení o něm nezapomenout doma. Děti do 15 let musí mít potvrzení od lékaře, že se mohou účastnit hromadných zotavovacích akcí. Pokud užíváte léky, na odjezdu je odevzdáte zdravotníkovi turnusu. S sebou si vezměte také vlastní povlečení na deku a polštář a prostěradlo. Nezapomeňte čepici, dostatek i silnějších opalovacích prostředků, sluneční brýle, hygienické potřeby, dostatek oblečení pro případ tropických veder i chladnějšího počasí. Pevné boty na výlety po městě a sporty, boty do vody.


Jak velké má být kapesné?

Vše „nutné k přežití“ mají účastníci v ceně, takže kapesné není nezbytné. Každopádně přiměřené a dostatečné kapesné je kolem 50 - 150 kun.


Kolik stojí pobyt u moře?

Účastnický poplatek pro naše klienty za jednu osobu byl stanoven na 6990,- Kč.

Vzhledem k výši částky, požadujeme ihned s přihláškou zaplatit pouze část platby ve výši 2000,- Kč. Zbytek musí být uhrazen nejpozději do 15.6.2013.
Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než herecké kurzy či pobyty u moře od komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.


Do městečka Fažana se dá dojít po pláži za deset minut
Do městečka Fažana se dá dojít po pláži za deset minut
Rodiče mohou každý den sledovat na internetu, co u moře právě děláme. Točíme pro ně reportáže.
Rodiče mohou každý den sledovat na internetu,
co u moře právě děláme. Točíme pro ně reportáže.
turnaj ve volejbale
turnaj ve volejbale

Co všechno zahrnuje poplatek?

Poplatek zahrnuje: činnost odborných lektorů, český pedagogický a zdravotní dozor (i noční), ubytování v chatkách na 8 dní a 7 nocí, využití společných soc. zařízení a sprch, využití sportovišť v areálu a našich sportovních potřeb, využití filmové a jiné techniky, doprava luxusním klimatizovaným autobusem, strava – plná penze.

Poplatek nezahrnuje: cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí (je povinností rodiče uzavřít před odjezdem pojistku.). Doporučujeme taktéž v rámci cestovního pojištění si uzavřít pojištění storna zájezdu, abyste nepřišli o peníze v případě, že byste krátce před pobytem onemocněli a nemohli s námi odjet.


Jak se můžeme přihlásit?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. V přihlášce vyplňte pečlivě všechny kolonky a hlavně zvolte správně turnus, o který máte zájem. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Pokud by Vám potvrzovací mail nedorazil, kontaktujte nás.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY Z MINULÝCH LET

MITODOFIBADEEVLILUKA - Taneční projekt, který se stal hitem celého 6. turnusu (2012)

O rybáři a rybce - Klasickou pohádku O rybáři a rybce natočil filmový štáb v Chorvatsku pod vedením absolventa pražské DAMU L. Kobrleho (2012)

My dance! My life! - A jak to dopadne, když na projektu spolupracují tanečníci a filmaři. Stojí za zhlédnutí!

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2012 (6. turnus- 1. den) - Reportáž z loňského roku natočená účastníky: cesta do Chorvatska.

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2012 (5. turnus- 2. den) - Reportáž z loňského roku natočená účastníky: první den v Chorvatsku

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2012 (5. turnus- 3. den) - Reportáž z třetího dne – u vody a práce na projektech

Minuty z Letní Ambroziáda u moře 2012 (5. turnus- 4. den) - Reportáž o celodenním výletu a večerních scénkách

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2012 (6. turnus- 5. den) - Reportáž o tom, jak jsme dělali grotesku a pak vyrazili na pizzu a kalamáry.


Těšíme se
Těšíme se na vás !