UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

LEKTOŘI
Tomáš Magnusek

Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil trilogií Bastardi. Natočil ale i další zajímavé filmy jako Pamětnice nebo Školní výlet. Je jedním z nejúspěšnějších a nejaktivnějších českých režisérů poslední doby. Působil i jako středoškolský pedagog a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů.

Vzdělání:
Univerzita Jana Ámose Komenského – speciální pedagogikaMíša Doubravová

Míša Doubravová

Lektorka zpěvu, divadelního herectví, muzikálového herectví

Od malinka navštěvovala různé zájmové kroužky od baletu přes dramaťák, zpěv, latinsko-americké tance až po flétnu či klavír. Pravidelně vyhrávala recitační soutěž Pražské vajíčko a v šesti letech se poprvé objevila před kamerou v Bakalářích. Jako dítě hrála v seriálu O ztracené lásce, filmech Den dobrých skutků, Deník šílené manželky či Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko. V době studií natáčela seriály Ordinace v růžové zahradě (TV NOVA,), Kriminálka Anděl(TV NOVA) či seriál Terapie (HBO) a působila v divadelním souboru Nová generace. V současné době jí můžete vidět v seriálu Ulice (TV NOVA) nebo v kulinářském pořadu Draci v Hrnci (ČT). Hraje roli Mimi v muzikálu RENT v divadle Na Prádle v anglickém jazyce pod režií Steva Josephsona. Od roku 2010 působí v divadle Kalich v muzikálech Robin Hood (komorná Kitty, Lady Marianna), Osmý světadíl (hlavní role Jany) , Pomáda (Rizzo) nebo Mauglí (Rashmí)

Vzdělání:
Pražská konzervatoř, obor hudebně-dramatickýLeona Černá

Leona Černá

Lektorka muzikálového herectví

Mediální slávu jí přinesla účast ve finále prestižní talentové show Česko hledá superstar. Je respektovanou muzikálovou herečkou, které režiséři svěřují důležité úlohy. Hlavní roli vietnamské dívky Kim hrála v muzikálu Miss Saigon. Hrála i v muzikálech Bídníci, Řek Zorba a Kytice. V Popelce na ledě skvěle ztvárnila Doru. Jako zpěvačka nyní spolupracuje s Tučňáky Michala Tučného. Má také mnoho vystoupení po republice jako sólová zpěvačka. Kromě umělecké dráhy je také pedagožka – vyučuje zpěv na střední škole.

Vzdělání:
Konzervatoř Jaroslava Ježka – obor MuzikálLibor Baselides

Libor Baselides

Lektor moderování

Již během studií si zahrál v pohádce,,Rozsudky soudce Ó Oky " a moderoval pořad v ČT ,, Generace roku 2000. Po absolutoriu angažmá v Městských divadlech pražských /ABC,Rokoko/.První velkou roli si zahrál v seriálu ze sportovního prostředí Dlouhá míle. Moderoval také v rádiích City,Bonton,Nová Alfa a v Českém rozhlase. Od roku 1994 do roku 2000 moderoval ,,Snídani s Novou" společně s Danou Morávkovou.Zahrál si v seriálech: Arabela se vrací,Nemocnice na pokraji zkázy,Ordinace v růžové zahradě,Obchodňák. Filmy: Král posledních dnů, Nachtangst- Německo, Diamantové meče-Francie,Jak ukrást Dagmaru?,Cyril a Metoděj. Moderuje společenské akce,plesy,učí herectví a moderování a připravuje nový televizní pořad. Studoval nejen estetiku, psychologii, ale také pedagogiku.

Vzdělání:
JAMU – obor herectvíMarek Dobrodinský

Marek Dobrodinský

Lektor divadelního herectví a moderování

Proslavil se už začátkem 90. let jako bavič ve dvojici se Zdeňkem Izerem. Více než 15 let spolupracuje na různých projektech s ČT, Novou, Primou a Rádiem Kiss. Moderuje živé akce po celé republice. Vede divadelní společnost, která připravuje autorská představení. Mnoho let také působí jako lektor herectví a moderování.Kamil Koula

Kamil Koula

Lektor herectví a dabingu

Po studiu na JAMU působil dlouhá léta v divadelních angažmá: v Olomouci, Praze, Kladně, Příbrami a Opavě. Natočil dva filmy (Třetí skoba pro Kocoura, Poklad rytíře Miloty) a několik televizních inscenací. Pracuje také v dabingu a rozhlase. Jako pedagog vedl několik ročníků herecké školy pro dospělé.

Vzdělání:
JAMU Brno – činoherní herectvíJakub Chromeček

Jakub Chromeček

Lektor divadelního a dabingového herectví

Vystudoval konzervatoř pod vedením Hany Maciuchové. Stal se spoluzakladatelem souboru Auerbachův sklep ve Strašnickém divadle v Praze. Před několika lety mu mediální slávu přinesla jedna z hlavních rolí v seriálu České televize Horákovi. V současné době je členem souboru pražského Divadla Komedie, kde exceluje v několika inscenacích a věnuje se i dabingu.

Vzdělání:
Státní konzervatoř PrahaKarla Štaubertová

Karla Štaubertová

Lektorka divadelního a muzikálového herectví

Učí herectví a zpěv na Pardubické konzervatoři. Jako režisérka působila v Národním divadle v Praze a ve Státní opeře Praha. Spolupracuje i s činohrou, nastudovala např. Mozartovu Kouzelnou flétnu pro Městské divadlo ve Zlíně. V říjnu 2002 měla premiéru její inscenace Mozartova Dona Giovanni v Makedonském národním divadle ve Skopje. Mozartovy opery Figarova svatba a Cosi fan tutte režírovala zase v sousedním Německu. Spolupracuje s Českým rozhlasem Vltava, kde natočila ve vlastních úpravách několik rozhlasových her.

Vzdělání:
Konzervatoř Pardubice – obor zpěv
HAMU Praha – obor Operní režieAndrea Binarová

Andrea Binarová

Lektorka zpěvu, muzikálového a divadelního herectví, pohybu a tance

Jako zpěvačka už působila v několika skupinách. V letech 2005 – 2008 například ve skupině Pročně, se kterou zvítězila na regionální Portě 2007. V současnosti zpívá ve skupině Kapky. Na svém kontě má i několik prvních míst v pěveckých a recitačních soutěžích. Několik let působí jako lektorka dramatické výchovy a muzikálového herectví v Umělecké agentuře Ambrozia a na několika královéhradeckých školách.

Vzdělání:
Kurzy dramatické výchovy PaeDr. Marie Pavlovské
Univerzita Hradec Králové - Učitelství pro 1. stupeň – specializace dramatická výchovaZdeněk Stejskal

Zdeněk Stejskal

Lektor divadelního herectví

Po studiu herectví u profesora Miroslava Moravce nastoupil jako herec do Městského divadla ve Zlíně, pak sedm let v Divadle Šumperk a nyní třetím rokem v Horáckém divadle v Jihlavě. V roce 2003 založil Divadelní studio D123 v Šumperku, kde působil jako režisér až do roku 2008. S „Déčkem“ se účastnil i divadelních přehlídek například v Třebíči a Hronově. V Divadle Šumperk také působil jako režisér s dramaturgickým zaměřením na studentské diváky. V současné době spolupracuje také s ochotnickými soubory v Jihlavě.

Vzdělání:
Soukromá herecká škola, PrahaJana Machalíková

Jana Machalíková

Lektorka herectví - improvizace

Patří v současnosti mezi špičku improvizace v ČR. Je spoluzakladatelkou české improvizační ligy (IMPROLIGA). Učí v Praze na DAMU na katedře výchovné dramatiky. Kromě improvizace se věnuje i recitaci. Pořádá mnoho seminářů a tvůrčích dílen v celé České republice.

Vzdělání:
DAMU Praha, Katedra výchovné dramatikyPetr Macháček

Petr Macháček

Lektor činoherního a muzikálového herectví a zpěvu

Herec s více než desetiletou profesionální praxí. Hraje v Divadle Bez zábradlí, Semafor a Studiu Saint Germain. V Národním divadle vytvořil roli Listonoše v Dobře placené procházce v režii Miloše a Petra Formana. Účinkuje ve filmu, televizi a reklamě. Jako zpěvák spolupracuje s Pardubickou komorní filharmonií, Českým národním symfonickým orchestrem a Jakub Šafr triem.

Vzdělání:
Pražská konzervatořRenata Vordová

Renata Vordová

Lektorka divadelního herectví

Pracuje jako lektorka divadelních dílen pro děti i dospělé. Je režisérkou několika amatérských divadel (většinou poezie nebo divadlo jako výpověď). Učila dramatickou výchovu na gymnáziu a na pedagogické fakultě v Plzni. Má ráda netradiční výzvy a tak pracuje se seniory, tlumočí poezii, hudbu a divadlo do znakového jazyka, režíruje divadlo na ulici i v nečekaných místech.

Vzdělání:
DAMU PrahaDavid Macháček

David Macháček

Lektor filmové tvorby

Působil jako filmař na volné noze a vytvořil několik reklam a dva animované snímky. Nyní studuje na Vyšší odborné škole Michael v Praze, kde se věnuje zejména kameře a zvuku. Pracuje rovněž na českém seriálu Neviditelní pro českou televizi a ve volném čase připravuje jeden krátkometrážní a jeden celovečerní film s filmařskou skupinou WandAll Films.

Vzdělání:
Střední škola aplikované kybernetiky – obor filmová tvorbaTomáš Andrášik

Tomáš Andrášik

Lektor divadelní improvizace

Lektor a herec v brněnské divadelně-improvizační skupině DŽEM Theatre. Improvizaci se věnuje od roku 2011, s lektorskou činností v této oblasti pak začal o rok později. Již předtím se v rámci pedagogické činnosti věnoval aplikovanému dramatu, storytellingu a improvizaci ve výuce anglického jazyka i osobnostně-sociálním rozvoji. Absolvoval také vícedenní semináře pod vedením renomovaných českých i zahraničních lektorů. Zkušenosti má s interaktivními formami divadla, jako jsou divadlo Forum či Playback. Práci s dětmi a dospívajícími se věnuje již deset let. Je hlavním organizátorem Letní herecké a filmové školy v Růžené.

Vzdělání:
Masarykova univerzita Brno – pedagogická fakultaVít Pískala

Vít Pískala

Lektor improvizace

Už od malička se věnuju divadlu, v 17 potkal divadelní improvizaci, a propadl ji. Ve dvaceti začal studovat na JAMU. V?současné době učit na ZUŠ, a divadelní improvizace ho stále neopouští. Je spoluzakladatel úspěšné improvizační skupiny Kamarádi nacvičených scének. Vede workshopy, a studuju na magistra umění. Nestuduje operní režii ani housle, hraje v studentských filmech, a hrál na mnoho divadelních festivalech, mimo jiné v Rakousku, Rumunsku, Bulharsku, Polsku a na Slovensku.

Vzdělání:
JAMU – obor dramatická výchovaJana Turčanová

Jana Turčanová

Lektorka divadelního herectví

Lektorka prožitkových programů Sdružení D v Olomouci. Současně působí jako učitelka literárně-dramatického oboru na ZUŠ V. Ambrose v Prostějově. Má dlouholetou praxi loutkoherečky a zkušenosti s výukou dramatické výchovy na Střední pedagogické škole v Přerově. V současné době je i členkou porot na recitačních soutěžích.. Jana Turčanová Působila jako herečka loutkového divadla v Žilině na Slovensku

Vzdělání:
JAMU – obor loutkoherectví a činoherní herectví
DAMU – obor výchovná dramatikaMarie Pavlovská

Marie Pavlovská

Lektorka divadelního herectví

Vyučuje na katedře pedagogiky Masarykovy univerzity v Brně. Už v dobách vysokoškolských studií se specializovala na dramatickou výchovu. V tomto oboru se později díky několika publikacím stala jednou z nejuznávanějších osobností. Publikuje mnoho odborných statí a také lektoruje. Zajímá se o propojení dramatické výchovy s literaturou. Dlouhodobě se zabývá tvůrčím psaním.

Vzdělání:
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Ústí nad Labem – pedagogická fakulta
Masarykova univerzita, Brno – filosofická fakulta
Masarykova univerzita, Brno – pedagogická fakulta (titul PhD.)Lukáš Kobrle

Lukáš Kobrle

Lektor divadelního herectví, televizního a rozhlasového moderování

Zakladatel a ředitel Umělecké agentury Ambrozia. V médiích pracuje od roku 2003. Jako moderátor působil na Rádiu OK a v Českém rozhlase. Krátce byl i programovým ředitelem Hitrádia Magic. Jeho tvář mohli vídat i diváci TV Prima, kde moderoval odpolední Hradecký žurnál. Jako herec a režisér se podílel na téměř dvaceti divadelních hrách a získal dvě festivalové ceny za herecký výkon a jednu za režii. V posledních letech se věnuje hlavně pedagogické činnosti – lektoruje mnoho kurzů pro děti i dospělé.

Vzdělání:
DAMU Praha – Dramatická výchova
Univerzita Hradec Králové - Mediální studia
Univerzita Hradec Králové – Učitelství pro SŠKateřina Štěpánková

Kateřina Štěpánková

Lektorka filmové tvorby

S oblastí filmu a filmového herectví má praktické i teoretické zkušenosti. V rámci svého studia se zabývala problematikou hereckého paradoxu. Napsala a režírovala několik hudebních klipů, reklam a filmů. V rámci filmových štábů působila i v pozicích asistent produkce a scénograf. Zkušenosti s prací s dětmi a mládeží má z táborů a workshopů.

Vzdělání:
Filosofická fakulta Karlovy Univerzity - obor EstetikaKlára Němečková

Klára Němečková


Svou mediální kariéru začala v devadesátých letech jako moderátorka Rádia Černá Hora, kde působila sedm let. Poté vyměnila mikrofon za práci s dětmi z mateřských a základních škol, aby se po dvou letech opět vrátila za „bambuli“ Rádia Metuje (dnes Hitrádio Magic). Pracovala tam i jako content managerka. Dalším posunem v její kariéře bylo moderování na rádiu OK, později Blaník. Pracovala také jako novinářka pro Náchodský a Hradecký deník. Je autorkou několik kniha (První pohádková olympiáda, Brutální Nikita fan fiction…) a aktuálně píše další – pohádkové i pro dospělé – žánr fantasy. V současné době pracuje na digitalizaci knih a je moderátorkou Českého rozhlasu Hradec Králové.Lenka Šubrtová

Lenka Šubrtová

Lektorka moderního tance

Tanci se věnuje od 6-ti let. Absolvovala několik tanečních stylů: scénický tanec, břišní a orientální tance, latinsko-americké tance a nyní především street dance (hip hop, house, hype, lockin, poppin, R’n’B, dance hall, new style, LA style a další). Pravidelně se účastní různých pohárových soutěží, vnitrostátních i mezinárodních mistrovství, kde získala několik titulů, a workshopů u českých i zahraničních lektorů (Sanchez, Fidlajs, Rabah, Henry Link, Fero, Dano, Wahe, Shanon a další). Tancovala 4 roky v hradecké taneční skupině T-bass a nyní tančí v B. D. S Academy v Praze. V UA Ambrozia působí jako taneční lektorka od roku 2009.

Vzdělání:
Obchodní akademii a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky HK
Vysoká škola ekonomická (VŠE) v Prazeateřina Šildová

Kateřina ŠildováNarodila se ve Šternberku. Vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. V současnosti se věnuje především hudebnímu divadlu. Vystupuje na pražských i mimopražských divadelních scénách. Z rolí například: Roxie Hart - Chicago, Kathy Seldonová - Zpívání v dešti, Millie Dilmountová - Hledá se muž: Zn. Bohatý!, Winnifred - Limonádový Joe, Mabel - Fantom Morrisvillu, Miluji Tě, ale... V současné době je k vidění mj.coby Bambi Bernét ve Vraždě za oponou (Hudební divadlo Karlín), Patty v muzikálu Pomáda (Divadlo Kalich), Lina Lamontová ve Zpívání v dešti (Divadlo F. X. Šaldy Liberec) a pro Divadlo pod Palmovkou nastudovala roli Terezy v hudební komedii Kdyby tisíc klarinetů. Hrála v lyrikálu M. Horáčka Kudykam. Působí také jako sólistka Orchestru Karla Vlacha, tanečního orchestru James Band a jako vokalistka Marie Rottrové. Jako vokalistka doprovází též Vojtěcha Dyka a kapelu B Side Band.

Vzdělání:
Pražská konzervatoř- obor hudebně- dramatickýMartin Domkář

Martin Domkář

Lektor divadelního herectví

Má za sebou studium dramatické výchovy a činoherní režie na brněnské JAMU, kde se věnoval zejména autorské divadelní tvorbě (jako herec, scénárista, režisér). Jako asistent režie prošel stážemi v pražském divadle Ypsilon či brněnském Buranteatru. Nyní se zaměřuje na pedagogickou práci, a to ve volnočasovém centru a ZUŠ v Havlíčkově Brodě.

Vzdělání:
JAMU, Brno – Režie
JAMU, Brno – Dramatická výchovaJan Hubáček

Jan Hubáček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Pracuje jako filmař na volné noze a věnuje se komerční i autorské tvorbě. Má praxi ze zahraničí – Působil v USA, absolvoval studijní stáž v Estonském Talinu a pracovní stáž v německém Berlíně. S pedagogickou činností ve filmové oblasti mám několik zkušeností, pracoval jako lektor Filmového studia Microsoft, vedl „kroužek“ filmového herectví v dramatickém oboru na ZUŠ a realizoval několikaměsíční animační workshop.

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati Zlín – obor Filmová režie a scenáristikaAleš Janák

Aleš Janák

Lektor divadelního a filmového herectví

Jako pedagog působil na pražské DAMU i brněnské JAMU, kde učil činoherní herectví. Bohaté pedagogické zkušenosti má i ze zahraničí (Bologna, Berlín, Philadephia, Washington DC, Bělehrad). Je aktivním hercem s bohatými zkušenostmi. Věnuje se také natáčení, zpracování a postprodukci vlastních filmů. Působil i jako kameraman v TV Metropol.

Vzdělání:
DAMU Praha – Činoherní herectví (titul MgA a PhD)
Univerzita Karlova Praha – Filosofická fakultaTomáš Hron

Tomáš Hron

Lektor divadelní improvizace

Mladý nadějný herec, který působí v Jihlavě v DS Num. Jako herec se podílel na několika inscenacích, které byly oceněny na divadelních festivalech. Tomáš je skvělý pedagog, který umí pracovat zejména s našimi nejmladšími účastníky

Vzdělání:
DAMU - Katedra alternativního divadla – herectvíJosef Mádle

Josef Mádle


Od dětství se věnuje herectví a moderování. 3 roky působil jako člen divadelního souboru Bimbi di Terme. Má zkušenosti s modelingem a filmovým herectvím. Již několik let ho můžete potkat s mikrofonem na různých kulturních akcích. V roce 2011 získal 3. místo v celostátní soutěži Mladý moderátor. Působil také jako moderátor a reportér v regionálním rádiu Soundart Radio 102.5 FM ve Velké Británii, kde navázal spolupráci s producentkou ze státního rádia v New Yorku, od které získal doporučení k rozhlasovému a televiznímu vysílání. Od roku 2008 se věnuje zastupování umělců a pořádání kulturních akcí.

Vzdělání:
Vysoká škola ekonomie a managementu, o. p. s. – obor Marketing
Výukové kurzy a workshopy – herecké, muzikálové, moderátorské, prodejní techniky
„Academie Vodafone“ – jak nejlépe prezentovatJakub Mrózek

Jakub Mrózek

Scénárista, fotograf, režisér

Dlouhodobě spolupracuje s režisérem Markem Dobešem, se kterým natočil videoklipy pro kapelu Olympic nebo zpěváka Marka Ztraceného. V poslední době se scénaristristicky podílel na klipech pro Patrika Foxxe, kapelu Walda gang a produkčně na festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Jeho úplně poslední práce je režie dokumentárního filmu pro Českou televizi Matchball pro život.

Vzdělání:
SŠ aplikované kybernetiky, obor virtuální grafika
Univerzita J.A. Komenského, sociální a masová komunikace
Literární Akademie Josefa Škvoreckého, Komunikace v médiíchBarbora Vališková

Barbora Vališková

Lektorka moderního tance

Tanci se věnuje 18 let. V TS Oliver ve Vrchlabí, ve kterém působila 15 let jako tanečnice a 5 let jako lektorka moderního tance (hip-hop, street dance), se zúčastnila řady soutěží nejen v ČR, ale také v zahraničí. Absolvovala řadu tanečních workshopů. Kromě moderního tance prošla mnoha tanečními styly (scénický tanec, disco dance, jazz, show dance, muzikálový a společenský tanec). V současné době se věnuje především jazzovému a muzikálovému tanci v Centru tance v Brně v tanečním studiu No Feet.

Vzdělání:
Univerzita Hradec Králové – Politologie-latinskoamerická studiaLukáš Kladníček

Lukáš Kladníček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Věnuje se hlavně tvorbě reklam a střihu (Foxhunters, JimBeam, Red Stag). Zkušenosti má i s prací před kamerou (hrál menší role v několika filmech) a z divadelních prken. Devět let se věnoval zpěvu – nejprve v souboru Svítání, pak sólově.

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – obor Střih a zvukŠtěpán Krenk

Štěpán Krenk

Lektor filmové tvorby

Lektor, který dopoledne spí. Jeho specializací je zvuk, a to jak v tvůrčí, tak technické podobě. Od dětství se věnoval zpěvu a hře na kytaru sólově i s kapelou. Ozvučuje a technicky zabezpečuje koncerty i divadelní představení v ČR i jinde v Evropě. Jako zvukař pracoval s mnoha zvučnými jmény v divadle Kalich na muzikálových i činoherních představeních. Pravidelně snímá a zpracovává zvuk k filmům, které FAMU natočí v rámci mezinárodní spolupráce. Vystudoval také střih, focení a práci s kamerou.

Vzdělání:
Filmová a televizní škola Panská, obor Obrazová a zvuková technikaMichaela Jadrná

Michaela Jadrná

Lektorka moderování a tance

Jako pedagog působí na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Tuto školu (obor dramatické umění a moderování) i vystudovala. V umělecké branži se pohybuje téměř 15 let a působila na rádiích Crystal, Černá Hora, Kiss, Jizera, SeeJay a v současné době spolupracuje s Českým rozhlasem 3 - stanicí Vltava. V letech 1999 – 2001 pracovala jako krajská zpravodajka TV Prima a vzápětí začala propůjčovat svůj hlas televizním reklamám. Moderuje mnoho živých akcích a je členkou PiDivadla, vystupuje i jako tanečnice.

Vzdělání:
Vyšší odborná škola herecká, PrahaRoman Kejklíček

Roman Kejklíček

Lektor dabingu a filmu

Od dětství navštěvoval hudební obory v ZUŠ, absolvoval obor propagační grafika na střední umělecké škole v Liberci. V současnosti studuje klasickou animovanou tvorbu na Filmové škole Zlín a Univerzitě Tomáše Bati. Hrál a hraje v několika povětšinou undergroundových hudebních skupinách.

Vzdělání:
SUŠ Liberec – Propagační grafika
Filmová škola Zlín a UTB Zlín – klasická animovaná tvorbaVeronika Göttlichová

Veronika Göttlichová

Lektorka filmové tvorby

Je absolventkou magisterského oboru Animovaná filmová tvorba na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době působí jako animátorka a režisérka ve filmovém sdružení Alternative.NOW, jehož je spoluzakladatelkou. S lektorskou činností ve filmovém oboru má dlouhodobé zkušenosti, účastnila se v pozici lektorky a koordinátorky řady animačních workshopů a filmových eventů. Věnuje se komerční i autorské tvorbě, s jejími filmy se můžete setkat na řadě filmových festivalů po celém světě.

Vzdělání:
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně - obor Animovaná tvorbaDominik Mráz

Dominik Mráz

Lektor moderního tance

Tanci se věnuje od roku 2002. Začínal a v současné době stále aktivně tančí a vyučuje v taneční skupině Energy 49, která působí pod taneční školu Bonstep Hradec Králové. Jeho hlavní taneční náplň je Street dance, nejvíce Hip Hop a Poppin‘. Aktivně ale tančí a zajímá se o všechny styly street dance. Zapálený je i do dalších tanečních stylů (Salsa, Jazz, Contemporary). Každoročně staví řadu choreografií pro soutěžní, komerční a jiné účely. Pravidelně se vzdělává u předních českých i zahraničních lektorů, účastní se tanečních battlů a svým svěřencům se snaží co nejvíce předat.Radek Štěpán

Radek Štěpán

Lektor filmové tvorby a televizního moderování

Kameraman, který pracuje pro několik regionálních televizí a jednu internetovou televizi provozuje. Má vlastní foto-video studio. Píše filmové scénáře. Jeho filmová práce se vyznačuje především velmi kvalitním spojením obrazu se zvukem, neboť je rovněž profesionální hudebník. Zpívá a hraje na bicí v několika kapelách. Má bohaté zkušenosti s vedením filmových kurzů pro mladé.

Vzdělání:
Filmová a televizní škola Panská, obor Obrazová a zvuková technikaKarolína Hlaváčková

Karolína Hlaváčková

Lektorka zpěvu a muzikálového herectví

Již od dětství se věnuje zpěvu a herectví. Učila se u předních českých zpěváků a herců. Za sebou má řadu koncertů a představení jak v ČR tak ve světě. Je členkou šansonové skupiny Quartyatr a divadla Apropo. Mohli jste ji vidět např. v seriálu Velmi křehké vztahy, Ošklivka Katka nebo v německo-francouzském filmu Henry IV. Věnuje se dabingu, tanci, moderování a interpretaci melodramů.

Vzdělání:
VOŠ herecká v Praze – obor herectví a moderování
Univerzita Hradec Králové – Filozofická fakultaPetr Srna

Petr Srna

Lektor herectví a moderování

Moderátor České televize. Každý den moderuje Zprávičky na ČT D. Vedle toho moderuje "maturiťáky", firemní večírky a soutěže. Také hraje divadlo a "lektoří". Co se týče divadla hraje jak komedie ( Filumena Marturano se Simonou Stašovou ) tak psychologické hry ( MANSON - masový vrah ). Vyučuje rétoriku a pomáhá při integračních procesech. Mezi jeho poslední filmové spolupráce patří seriál První oddělení nebo Ordinace v růžové zahradě.Marek Fiedler

Marek Fiedler

Lektor moderního tance

Tanci se aktivně věnuje 16 let, z toho osm let i jako taneční lektor. V současnosti tančí závodně v TS Oliver ve Vrchlabí kde také vede dětské, juniorské a hlavní věkové kategorie. Absolvoval mnoho soutěží a mnoho tanečních workshopů (jak českých tak zahraničních lektorů) jako například Street Dance Kemp. Účinkoval v TV show „TO BYL NÁŠ HIT“ na Barandově. Zkusil si mnoho tanečních stylů (přes klasiku, standartní tance, latinu, rock’n’roll, afro až po street dance). Jeho nejoblíbenější styly jsou Ragga, House, Moderna. V současné době se věnuje nejvíce výuce, street dance, Moderny. Od roku 2010 je lektorem celoročního kurzu UA Ambrozia.Lucie Chytilová

Lucie Chytilová

Lektorka rozhlasového a televizního moderování a novinářské tvorby

Pracuje v médiích už řadu let. V současné době můžeme její tvář vídat téměř každý den v hlavní zpravodajské relaci TV Prima, pro kterou natáčí reportáže. Má za sebou práci rozhlasové zpravodajky, později moderátorky a redaktorky zpráv v několika rádiích. Nyní spolupracuje s Rádiem Impuls.Andrea Moličová

Andrea Moličová

Lektorka improvizačního herectví

Improvizaci se intenzivně věnuje několik let jako hráčka, trenérka i rozhodčí. Vede improvizační skupinu B.I.Z.O.N.I. ve východních Čechách, hraje za pardubickou improvizační skupinu Pa.Le.Ťác.I. a na pozvání hraje v rámci České improvizační ligy napříč celou republikou. Působí také jako lektorka improvizačních seminářů na divadelních přehlídkách.

Vzdělání:
Univerzita Pardubice – obor Management podniku
Herecko - režijní kurzy pod vedením prof. Laurina
Improvizační semináře pod vedením Jany Machalíkové (prezidentka České improvizační ligy)Kateřina Hradílková

Kateřina Hradílková

Lektorka divadelního herectví, muzikálu a moderování

Již od dětství se věnuje hudbě, tanci, zpěvu a herectví. V současné době končí studium na konzervatoři v Praze – obor herectví. Během posledních let spolupracovala s předními režiséry jako je Jiří Fréhar (Věřte-nevěřte), Kateřina Macháčková (Kokain), Braňo Holiček (Příští stanice). Kromě herectví se věnuje také moderování a filmovému herectví. Na televizních obrazovkách ji můžete vidět např. v seriálu ČT První Republika a účinkovala také v několika reklamách, např. EURO 2012 nebo Raiffeisenbank. Pedagogicky působila jako lektorka dramatické výchovy v pražské agentuře Kroužky a od roku 2010 je lektorkou UA Ambrozia.

Vzdělání:
Vyšší odborná škola Herecká v Praze- herectví a moderováníMartina Škultétyová

Martina Škultétyová


Martina Škultétyová vystudovala pedagogickou fakultu. Učí na základní škole a podílí se na mnoha výtvarných zájmových projektech. Dlouhá léta se věnuje i dramatické výchově, takže může účastníkům nabídnout zajímavé spojení divadla a výtvarna. Jako lektorka UA Ambrozia působí od roku 2008.Marek Sajdok

Marek Sajdok

Lektor filmové tvorby

Jako střihač spolupracuje s Českou televizí (pořad Vertikál), společností Direkt Film a mnoha dalšími. Celý jeho život se točil kolem filmu, jeho hlavním zájmem byla vždy režie, ale pracoval i jako kameraman. Natočil několik filmů a zkušenosti má i s pedagogickou činností.

Vzdělání:
FAMU v Praze – obor RežieMarie Kadlecová

Marie Kadlecová

Lektorka filmové tvorby a fotografie

Mladá filmařka, která už se podílela jako scénáristka a režisérka na několika amatérských filmových projektech. Zajímavé filmy vznikly pod jejím vedením i na Ambroziádách. Studuje obor virtuální grafiky. Jejím velkým koníčkem je fotografie.

Vzdělání:
Střední skola aplikované kybernetiky, Hradec KrálovéJarin Plvan

Jarin Plvan

Lektor divadelního herectví

Amatérský herec, režisér a divadelní tvůrce. Působil v souboru DS Spoušť (mj. pod Jakubem Škrdlou). Momentálně je členem DS NUM, jehož je i spoluautorem. Má zkušenosti s moderováním a za nejdůležitější workshop svého života považuje herecko-režijní průpravu od Zdeňka Stejskala.

Vzdělání:
DAMU Praha – Režie-dramaturgie činoherního divadlaAnita Baselová

Anita Baselová

Lektorka filmové tvorby

Spolupracovala s režisérem Tomášem Magnuskem, například na filmech: Bastardi III a Jedlíci aneb sto kilo lásky, jako skript a klapka. Natáčí amatérské filmy podle svých vlastních scénářů. Zahrála si v reklamě Praha - Elektromobilní, ve videoklipu skupiny Barbekju a ve filmu Bastardi III. Také moderuje společenské akce. Spolupráce s magistrátem hl.m.Prahy, například: moderace s Karlem Voříškem - pokus o rekord s Ewou Farnou, Schola Pragensis a další. Provází filmovými dokumenty (především pro soukromé firmy).

Vzdělání:
Filmová a televizní škola Panská, obor Filmová a televizní tvorba – produkce
Vysoká škola Newton College obor: Management se zaměřením na psychologii v mediálním prostoruDaniel Kupsa

Daniel Kupsa

Lektor filmové tvorby a moderování

Ambroziády se poprvé zúčastnil před pár lety jako účastník. Jeho získané zkušenosti předává dál z pozice lektora. Dan natáčí amatérské filmy a věnuje se i reklamní tvorbě a divadlu. Jako lektor videa působil v projektu „Lítá to vzduchem“, podpořeným z fondu O2 Think big. V současné době podstupuje praxi pod vedení režiséra České televize Petra Lokaje v brněnském UNIFERU. Zúčastnil se mnoha workshopů jako např.: Improvizační workshop pod vedením Jany Machalíkové nebo workshop Dramatické situace Zdeňka Stejskala.

Vzdělání:
Fakulta podnikatelská, VUT v BrněLukáš Vacek

Lukáš Vacek

Lektor filmové tvorby a filmového herectví

Už od dětství hrál v řadě tuzemských i zahraničních filmů, seriálů a televizních inscenací (Bestiář, Smradi, Perníková věž ,Román pro muže, Václav, Pátek čtrnáctého, Komisař Maigret, Kriminálka Anděl, Velmi křehké vztahy, Rodinná pouta, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí atd.). Získal ocenění za nejlepší herecký výkon - Zlatý Dudek Otty Hofmana. Jako lektor už na Ambroziády jezdí několik let a podílel se na vzniku mnoha zajímavých projektů.

Vzdělání:
Střední průmyslová škola v Panské - Obrazová a zvuková tvorba - technologickoorganizační zaměření
ČVUT Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská - aplikované softwarové inženýrství v ekonomiiJanet Prokešová

Janet Prokešová

Lektorka divadelního herectví

Během studia na divadelní fakultě absolvovala řadu mezinárodních workshopů a projektů. Spolupracovala s divadlem Husa na provázku a s pohybovým divadlem Continuo. Tři roky pracovala v radiu jako redaktorka a moderátorka. V současné době je členkou divadla D'epog, které se stalo v roce 2011 objevem roku Next wave. Pracuje metodou psycho-fyzického tréninku a zaměřuje se na autorská představení v nedivadelních prostorech.

Vzdělání:
JAMU - Divadelní dramaturgie a režieBarbora Janatková

Barbora JanatkováJejí tvář můžete znát z televizních obrazovek například z Ordinace v růžové zahradě nebo ze seriálu Přešlapy či Trapasy. Ve čtrnácti letech začala závodně stepovat a stala se dokonce mistryní republiky ve skupinovém stepu. Zahrála si také v muzikálu „Pokrevní bratři“ v pražském Blaníku, kde skvěle ztvárnila dceru z rodiny Johnstonových Fatimu nebo na scéně divadla Na Fidlovačce v muzikálu „Hledá se muž, značka: bohatý!“. Vystudovala také obor činoherní herectví na pražské DAMU.

Vzdělání:
Střední pedagogická škola v Karlových Varech
DAMU- obor činoherní herectvíJiří Petera

Jiří Petera

Lektor umělecké fotografie

V současné době působí jako vysokoškolský učitel v Praze na FAMU, kde vyučuje například předměty “Digitální obraz” nebo “Historické fotografické techniky”. Učí I v Hradci Králové na Střední škole aplikované kybernetiky, kde vyučuje předmět “Fotografie.” Dlouhá léta působil jako lektor Mezinárodní školy fotografie v Popradu.Tomáš Vaněk

Tomáš Vaněk

Lektor divadelního a muzikálového herectví, zpěvu a pohybové tvorby

V divadle už ztvárnil téměř dvacet rolí. Šest let vystupoval na prknech Městského divadla Mladá Boleslav. Zahrál si také ve filmech (Gympl, Ulovit miliardáře atd.). Zkušenosti má také z dabingu a televizních reklam. Jeho hlas je známý i z rozhlasových spotů a komentářů. Působí v Divadle na Jezerce.

Vzdělání:
DAMU Praha – Herectví činoherního divadla
JAMU Brno – Letní škola muzikálu
Masterclass Voice New York
Sólový zpěv u Lindy Finkové
Workshopy herectví (s Davidem Peimerem, Olegem Tabakovem, Martinem Hubou)Jaroslav Slanský

Jaroslav Slanský

Lektor muzikálového herectví

Po studiu na DAMU nastoupil do angažmá v Městském divadle v Kladně, kde působil 11 let. V současné době je na "volné noze". Účinkuje například v Městských divadlech pražských, v Divadle Na Fidlovačce, v agentuře Háta. Na obrazovce jste ho mohli vidět např. v Nevinných lžích, Ordinaci v růžové zahradě či Cestách domů. Divadelní role: Šťastný Jim, Nikola Šuhaj v Baladě pro banditu, Vallée v inscenaci Hra o lásce a smrti.

Vzdělání:
Gymnázium Sokolov
DAMU - obor činoherní herectvíLukáš Jindra

Lukáš Jindra

Lektor zpěvu a muzikálového herectví

Působí jako koncertní a studiový vokalista Karla Gotta a Lucie Bílé. Přednáší na kurzech pro hlasové profesionály a mnoho jeho žáků už složilo úspěšně přijímací zkoušky na konzervatoř. On sám hrál a hraje v mnoha muzikálech a operách v ČR i zahraničí (Bylo nás pět, Miss Saigon, My Fair Lady, Limonádový Joe, Polská krev, Kudykam, Carmen, Kouzelná flétna, Don Giovanni)

Vzdělání:
Pražská konzervatoř
Semináře Complete Vocal Institutu v Dánsku u Cathrine SadolinLenka Helemiková

Lenka Helemiková

Lektorka divadelního herectví

Zabývá se divadlem ve výchově. Učí na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální v Kroměříži, kde vede předměty „Dramatická výchova“ a „Osobnostní a sociální výcvik“. Práci s dětmi se věnuje už dlouho i na speciální škole, kde vede dramatický kroužek.

Vzdělání:
DAMU Praha – obor Dramatická výchova
Masarykova univerzita Brno – obor Speciální pedagogika
Dramatická výchova pro neslyšící u Zoji Měkotové v BrněTomáš Berka

Tomáš Berka

Lektor divadelního herectví

Své herecké a komediální schopnosti uplatňuje jako zdravotní klaun, který baví děti v nemocnicích. Jeho postava Doktora Budíka se už mezi malými pacienty stala legendou. Mnoho let učil dramatickou výchovu na Základní umělecké škole a v současné době působí jako pedagog na střední škole v Dobrušce. S agenturou Ambrozia spolupracuje od roku 2009

Vzdělání:
DAMU Praha – Dramatická výchova
Univerzita Hradec Králové – Učitelství pro SŠJakub Šenkeřík

Jakub Šenkeřík


Je mladý filmař, který momentálně studuje obor kamera na UTB ve Zlíně. Má zkušenosti s tvorbou soukromých a zakázkových audiovizuálních děl různých žánrů, fotografováním pro e-shop či soukromníky a letité zkušenosti s pedagogickou činností v DDM Astra ve Frenštátě, na táborech, kroužcích a ambroziádách. Nyní nově připravuje večerní kurzy pro dospělé pod záštitou ZUŠ Frenštát.

Vzdělání:
UTB Zlín – obor kameraJana Zirnsáková

Jana Zirnsáková


Jana Zirnsáková vystudovala pedagogickou fakultu a pracuje jako učitelka na základní škole. K umění má sklony odjakživa a v posledních pěti letech se věnuje hlavně fotografii. Pro zájemce o fotografování vede i celoroční kurzy. Na Ambroziádě učila fotografy už minulý rok a to s velkým úspěchem.Agáta Trochová

Agáta Trochová

Lektorka moderního tance

Tančit začala v 7 letech. Během pár let zakusila všechny styly tance, od hip-hopu, jazzu až po disco. Později se našla ve scénickém a moderním tanci, kterému se v dnešních dnech věnuje jak lektorka, tak i závodně. Jako lektorka působí ve studiu Ridendo, kde vede svoji skupinu mladšího věku, s tímto studiem pravidelně jezdí na Mistrovství Čr, kde soutěží za dospělou formaci, kde každoročně sklízí úspěchy. V letech 2011-2012 si založila svoji vlastní skupinu v místě studia, kde vede tanečním světem své vrstevníky ve skupině Balanc. Neustále se účastní workshopů u uznávaných předních českých tanečníků/tanečnic, kde se snaží rozšířit své znalosti, tak, aby je mohla předávat dále.

Vzdělání:
Střední pedagogická škola v Litomyšli- pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovuNikola Krejčová

Nikola Krejčová

Lektorka herectví

Účastnila se mnoha soutěží. Kromě recitačních to byli i moderátorské soutěže jako např. Mladý Demosthenes nebo Mladý moderátor, kde získala několik prvních míst. Kromě toho se věnuje improvizaci, filmové a fotografické tvorbě a výrobě webových stránek. V Umělecké agentuře Ambrozia ji můžete vidět už od samého začátku. V letošním roce se chystá na přijímací zkoušky na obor Dramatická výchova na pražském DAMU.

Vzdělání:
Střední pedagogická škola v Litomyšli- pedagogika volného času se zaměřením na Dramatickou výchovuKarolína Kalinová

Karolína Kalinová

Lektorka herectví, tance a zpěvu

V současné době vyučuje na Vyšší odborné škole herecké v Praze a na Pedagogické fakultě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Mimo to vede kurzy dramatické, pohybové a taneční výchovy pro různé zájmové i věkové skupiny.

Vzdělání:
DAMU Praha – dramatická výchova
Západočeská univerzita Plzeň – Sociální a kulturní antropologie
Kurzy dalšího vzdělávání – divadlo a tanec