UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Nadpis Letní herecká škola

Letní moderátorská škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který účastníky prakticky seznámí se všemi složkami práce moderátora. Ať už se jedná o moderování v rádiu, televizi nebo na živých akcích. Pracovat se bude v malých skupinkách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

JAK MODERÁTORSKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Jedna z moderátorek našeho internetového ráadia ve studiu
Jedna z moderátorek našeho internetového ráadia ve studiu

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech. Každá třída má svůj rozvrh, podle kterého po celý týden pracuje v jednotlivých předmětech s různými lektory.
Poslední den kurzu proběhne veřejná prezentace ukázek práce pro rodiče a přátele účastníků. Tuto prezentaci budete moderovat. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)


S plným zápalem na lekci dabingu
S plným zápalem na lekci dabingu
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Mladá moderátorka v nahrávacím studiu radio OK v Hradci Králové
Účastníci mají možnost seznámit se s profesionální technikou

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MODERÁTORSKÉ ŠKOLY

Účastníci Letní moderátorské školy Ambrozia mají tyto předměty

Hlasová výchova a práce s mikrofonem
Opora ve správném dechu, intonace, gradace hlasu, výslovnost… to jsou základní stavební kameny každé moderátorské práce. Pomocí mnoha cvičení se pokusíme váš hlas co nejlépe připravit. Dále si prakticky vyzkoušíte specifičnost mluvení na mikrofon.

Rozhlasové moderování
Práce v rádiu má svá pravidla. Vy se je naučíte. Zvládnete vyhledat informace, zpracovat je dle cílové skupiny, vhodně zprávu sestavit, zvolit vhodnou slovní zásobu a ve studiu zprávu odprezentovat.

Televizní moderování
V tomto předmětu předstoupíte před televizní kameru a naučíte se vytvářet zpravodajské reportáže a moderovat zpravodajství ve studiu.

Moderování živých akcí
Moderování živých akcí je v mnohém odlišné od rádia či televize. Je nutné jinak pracovat s hlasem i celkovým pohybem a mimikou.

Dabing
Protože základním pracovním nástrojem každého moderátora je jeho hlas, bude jistě zajímavým zpestřením kurzu návštěva dabingového studia, kde si zkusíte nadabovat kousek filmu nebo seriálu.

Poznámka k výuce:
Specializace moderátorské školy (a velká hodinová dotace na projekty) je výhodná pro starší účastníky, kteří už mají jasno, že moderování je jejich cíl. Naopak - děti mladší 12 let nebudou mít rozvrh tak úzce specializovaný a budou se moci setkat i s dalšími uměleckými obory. Zkusit si toho co nejvíce, aby se mohly specializovat v dalších letech. Takže pokud se přihlásíte na tuto školu, děti mladší 12 let se stejně setkají formou ochutnávky i s předměty jiných škol.


Naše lektorka Lucie Chytilová, kterou znáte z hlavních zpráv TV Prima
Lektorka Lucie Chytilová, kterou znáte z hlavních zpráv TV Prima
Návštěvu přislíbily i hvězdy Frekvence1 Těžkej Pokondr!
Návštěvu přislíbily i hvězdy Frekvence1 Těžkej Pokondr!

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou opravdoví odborníci. Lidé, kteří jsou experty ve svých oborech, mají patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí moderátoři z rádií a televizí například z České televize, TV Prima nebo Českého rozhlasu. Mnohé znáte i z televizních obrazovek.
Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI OSOBNOSTMI

Stalo se už tradicí, že na moderátorskou školu přijíždějí slavné osobnosti, které s účastníky pobesedují a poskytnou řadu cenných rad. Našimi hosty byli třeba hvězdy Frekvence 1 Těžkej Pokondr nebo známí herci a režiséři jako třeba Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Miloslav Mejzlík, Petr Kostka, Tomáš Savka a další.


DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Letní moderátorské škole Ambrozia vám může otevřít dveře do profesionálního uměleckého světa nebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké umělecké školy.

Talentové zkoušky nanečisto
Účastníci mají možnost vyzkoušet si nanečisto, jak probíhají přijímací zkoušky na hereckou konzervatoř, DAMU nebo JAMU. Zájemci vystoupí před porotou s jedním monologem a jednou básní, které se naučí zpaměti interpretovat ještě před příjezdem na hereckou školu. Porota poté bude zadávat různé variace a úkoly tak, jak to chodí u pravých přijímaček. Ty nejúspěšnější poté můžeme přijmout do celoročního kurzu, v rámci kterého intenzivně připravujeme zájemce na přijímačky na herecké školy (http://herecka-skola.webnode.cz)
Talentové zkoušky nanečisto jsou pro účastníky dobrovolné.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci moderátorské školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde až 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů. I on sám bude na Letní filmové škole vyučovat hlavní předmět „Filmová tvorba“.


Kulturní dům, kde bude výuka probíhat
Kulturní dům, kde bude výuka probíhat
Společná fotka na pódiu v Domaželickém sále (léto 2012)
Společná fotka na pódiu v Domaželickém sále (léto 2012)

KDE MODERÁTORSKÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Letní moderátorská škola Ambrozia proběhne v Kulturním domě v Domaželicích. Účastníci zde budou pracovat ve velkém sále s pódiem a oponou, ve dvou hereckých zkušebnách v dabingovém studiu. V okolí kulturního domu je spousta zeleně pro trávení volného času, sporty a opalování. Čeká nás i venkovní posezení u grilu. Necelých 100 metrů od budovy je navíc velké koupaliště pro chvíle volna.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na moderátorské škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni v osmilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Strava je přímo v místě - formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


Na exkurzy ve studiu Českého rozhlasu
Na exkurzy ve studiu Českého rozhlasu

ZAČÁTEK A KONEC PODZIMNÍ FILMOVÉ ŠKOLY

Doprava je individuální. Nástup je v první den turnusu mezi 10,00 a 10,30 v budově školy (mapa a popis cesty) (účastníci z větších vzdáleností mohou po domluvě nastoupit už o den dříve večer). Závěrečná veřejná produkce projektů Letní Ambroziády, na kterou jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu od 10.00 do cca 15.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ LETNÍ MODERÁTORSKÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 3500,- Kč..

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než herecké kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte pokrývá pouze náklady na realizaci akce.
Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na herecké škole naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Minuty z Letní Ambroziády 2012 - Mladí moderátoři točili každý den pobytu aktuální zprávy nabité informacemi a zajímavými rozhovory. Tento díl obsahuje i rozhovor s herečkou a zpěvačkou Míšou Doubravovou.

Anketa o NEJ lektora na letní Ambroziádě 2012 - Moderátor TV Nova a rádia Bonton Petr Srna připravil loni s moderátorskou třídou zajímavý výzkum oblíbenosti lektorů. Všichni se u toho docela pobavili.

Minuty z Letní Ambroziády u moře 2013 - Pořad Minuty z Letní Ambroziády natáčejí účastníci také na našich turnusech u moře. Tento díl byl natáčen pod vedením zkušené lektorky Kateřiny Hradílkové.

Letní Ambroziáda 2011- Step by step (Dabing) - Minulé léto si vyzkoušeli účastníci nadabovat jednu epizodu známého seriálu Krok za Krokem. Lektorem byl dabér a moderátor TV Nova Petr Srna.

Pořad U Okénka - Pořad, který připravovali sami účastníci Letní moderátorské školy. V tomto díle vyzpovídali herečku a zpěvačku Leonu Černou (soutěž Česko hledá Superstar).

Další desítky filmů z minulých let najdete ZDE
Letníní moderátorská škola

Těšíme se na vás !