UMĚLECKÁ AGENTURA AMBROZIA o.p.s.

Podzimní filmová škola
AMBROZIA 2014
(25. - 29. 10. 2014)

Podzimní filmová škola Ambrozia je týdenní intenzivní kurz, který probíhá o podzimních prázdninách. Kurz účastníky připraví na všechny složky filmové práce – scénáristika, herectví, kamera, světla, zvuk, střih a další postprodukční části. Pracovat se bude v malých skupinách pod vedením zkušených lektorů. Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé ve věku od 8 do 18 let. Individuální výukový program připravíme i pro dospělé účastníky.

JAK FILMOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Poslední den kurzu proběhne veřejná premiéra natočeného filmu pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)

První den kurzu jsou účastníci rozděleni do tříd po maximálně 15ti lidech zhruba stejného věku. Každá třída pak absolvuje odborné přednášky o tvorbě filmu, ale hlavně pracuje na natáčení vlastního autorského filmu. Účastníci postupně vytvoří scénář, obsadí se do rolí, film zrežírují, natočí a sestříhají. To vše pod dohledem odborných lektorů. Poslední den kurzu proběhne veřejná premiéra filmu, který skupina vytvoří. Během týdne čeká účastníky také spousta zábavných večerních programů (Talent show, Návštěva VIP hostů, diskotéka, Partička, Grilování atd.)

Veselé okamžiky z natáčení filmu Krteček
Veselé okamžiky z natáčení filmu Krteček

Poslední den kurzu proběhne veřejná premiéra natočeného filmu pro rodiče a přátele účastníků. Během týdne čeká účastníky také relaxace v podobě tradičních letních aktivit (koupání, grilování, sport) a spousta zábavných večerních programů (diskotéka, X-factor, Partička, StarDance atd.)


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM FILMOVÉ ŠKOLY

Herecký výkon v dabingovém studiu
Herecký výkon v dabingovém studiu

Účastníci Podzimní filmové školy Ambrozia mají tyto předměty:

Filmové herectví
Mezi divadelním a filmovým herectvím je podstatný rozdíl, což si v tomto předmětu uvědomíte. Projdete si cvičným filmovým castingem. A lektor vám poradí, jak nejlépe ztvárnit roli, kterou budete v připravovaném filmu hrát.

* Úvod do filmové tvorby
* Seminář filmového herectví
* Hlasová příprava a dabing
* Herecká improvizace
* Seminář scénáristiky
* Zvuk a světla
* Střih a postprodukce


Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Režisér Tomáš Magnusek se také jako lektor účastní našich kurzů
Herec Tomáš Töpfer
Spoustu cenných rad přivezl našim mladým hercům Tomáš Töpfer

SKVĚLÍ LEKTOŘI A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

Ve všech předmětech vás povedou odborníci, kteří mají ve svých oborech patřičné vzdělání a pedagogickou praxi. Učit k nám jezdí pedagogové a studenti z DAMU, FAMU, JAMU, VOŠH a konzervatoře. Samozřejmě nechybí profesionální herci. Mnohé budete znát i z televizních obrazovek. Díky tomu, že třídy jsou maximálně po 15 lidech, mohou si všichni účastníci vše vyzkoušet v praxi (a ne jen poslouchat nebo se dívat). Výuka probíhá formou aktivní práce na projektech!


SETKÁNÍ SE SLAVNÝMI HERCI

Stalo se už tradicí, že na filmovou školu přijíždějí slavní herci, režiséři, moderátoři…. Zkrátka osobnosti, s nimiž se setkat je vzácnou příležitostí. Našimi hosty byli třeba Petr Kostka, Tomáš Töpfer, Ondřej Vetchý, Tomáš Magnusek, Miloslav Majzlík, Tomáš Savka, Těžkej Pokondr a další.
DALŠÍ UPLATNĚNÍ NAŠICH ÚČASTNÍKŮ

Účast na Podzimní filmové škole Ambrozia vám může otevřít dveře do světa profesionálního filmu anebo vám pomoci s přípravou na talentové zkoušky na střední a vysoké herecké školy.

Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Naše účastnice Janička Kepková v seriálu Ordinace v Růžové zahradě
Natáčení filmu Jedlíci
Loni v létě jsme se stali účastníky natáčení filmu Jedlíci
Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Naše účastnice Rebeka Lizlerová (uprostřed) ve filmu Nevinnost
Nabídky castingů do filmů, seriálů a reklam
Díky tomu, že našimi kurzy projde více než 1000 účastníků ročně, jsme zajímavým partnerem pro mnoho televizí i filmové produkce. Několikrát do roka nám tak chodí poptávka po dětských i dospělých hercích do filmů, seriálů a reklam. Nabídky rolí zdarma přeposíláme všem účastníkům našich kurzů.

Obsazení do filmů a seriálů režiséra Tomáše Magnuska
Intenzivní spolupráci jsme navázali s úspěšným filmovým režisérem Tomášem Magnuskem (Bastardi, Školní výlet, Jedlíci atd.). Tento režisér, který točí několik projektů ročně si vybírá dětské herce výhradně z řad našich absolventů na základě doporučení našich lektorů.

Certifikát o absolvování kurzu
Účastníci filmové školy získají certifikát o absolvování vzdělávacího kurzu, na jehož základě se mohou registrovat jako herci se základním proškolením v castingových agenturách. Certifikát může přinést kladné body i u přijímacích zkoušek na neherecké střední a vysoké školy – jako mimoškolní zájmová aktivita.

KDE FILMOVÁ ŠKOLA PROBÍHÁ

Podzimní filmová škola Ambrozia proběhne v tradičním sídle naší agentury v Hradci Králové v budově ZŠ Pouchov.


ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVA

Na filmové škole jsou kromě odborných lektorů i vedoucí tříd, kteří přebírají za nezletilé účastníky plnou zodpovědnost 24 hodin denně a starají se o ně mimo výuku. Účastníci jsou ubytováni přímo v prostorách školy v upravených školních třídách. Spát budou ve vlastních spacácích. Strava je formou plné penze. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Účastníkům je k dispozici i dobře vybavený bufet.


CO MÍT S SEBOU?

Pro natáčení sci-fi filmu Experiment jsme vytvořili masku
Pro natáčení sci-fi filmu Experiment jsme vytvořili masku

- Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (ke stažení ZDE)
- Lékařské potvrzení (dle současné legislativy je povinné a platí rok na všechny dětské hromadné akce)
- Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
- Spacák a karimatku nebo nafukovací lůžko
- Hygienické potřeby,volné pracovní oblečení (ne džíny), oblečení na diskotéku, přezůvky, plavky, přiměřené kapesné, můžete přibalit i to, co se dá využít k umělecké práci (např. hudební nástroj, mp3 přehrávač, kostým, taneční šaty atd.).


ZAČÁTEK A KONEC FILMOVÉ ŠKOLY, DOPRAVA

Doprava je individuální. Nástup je v sobotu 25. 10. mezi 10,00 a 10,30 (mapa a popis cesty). Závěrečný galaprogram, na který jsou zváni všichni rodiče, přátelé a další hosté, se bude konat v poslední den pobytu ve středu 29. 10. od 14.00 do cca 17.00. Po skončení programu účastníci se svými rodiči odjíždějí (dřívější odchod není z organizačních důvodů možný).


KOLIK STOJÍ PODZIMNÍ FILMOVÁ ŠKOLA AMBROZIA?

Účastnický poplatek činí 2 990,- Kč

Jsme nezisková organizace, což znamená, že dle zákona nesmíme z našich aktivit generovat zisk. Naše kurzy jsou podstatně levnější než kurzy komerčních firem. Poplatek, který zaplatíte, pokrývá pouze náklady na realizaci akce. Výhodou našich stálých účastníků je, že si mohou účast na našich akcích naplánovat dopředu, přihlásit se včas a tak ušetřit. Čím více se kurz blíží, tím cena kurzu stoupá kvůli našim investicím do reklamy na nábor nových klientů. Pokud už o nás víte, neplaťte za reklamy, nenechávejte přihlášky na poslední chvíli a ušetřete slušné peníze.

Z poplatku je hrazeno:
1. činnost odborných lektorů
2. pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
3. pronajaté prostory a technika
4. strava formou plné penze
5. doprovodný program (divadlo, disko, exkurze)


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE. Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce přijde potvrzení o přijetí s informacemi o způsobu platby. Platbu proveďte do sedmi dnů od obdržení potvrzení o přijetí na účet číslo: 1094313319 / 0800 (Česká Spořitelna). Jako variabilní symbol uveďte prvních osm číslic z rodného číslo účastníka. Pokud nebude účastnický poplatek uhrazen v časovém limitu, bude vaše přihláška stornována a uvolní se místo pro dalšího zájemce.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte 606 452 912 nebo pište na ds-ambrozia@seznam.cz


UKÁZKY TVORBY Z MINULÝCH LET

Facebook vs. realita - Film, který vznikl na Letní Ambroziádě 2010 pod vedením Ondřeje Hejny se stal už legendou. Na youtube ho shlédlo téměř 5 miliónů lidí.

Krysařka - Film, který vznikl v létě 2012 pod vedením Tomáše Hrona a Marie Kadlecové.

Němý svědek - Na emotivních hereckých výkonech našich účastníků stojí film o šikaně Němý svědek, který vznikl pod vedením lektora Lukáše Kladníčka

Dabing Krok za Krokem - Minulé léto si vyzkoušeli účastníci herecké školy nadabovat jednu epizodu známého seriálu Krok za Krokem. Lektorem byl dabér a moderátor TV Nova Petr Srna.


Další desítky filmů z minulých let najdete ZDE


Letníní filmová škola

Těšíme se na vás !